Skip to content ↓

Biblioteka

Biblioteka Wydziału Matematyki Stosowanej

Biblioteka nieczynna:  30. 11 i 1.12. 2023 r.
 Godziny otwarcia
pon.-pt.: 10.00-12.30, 13.00-15.00

Lokalizacja
B-7, parter
ul. Czarnowiejska 70

Kontakt
dr Gabriela Bednarska
e-mail: gbednar(at)agh.edu.pl
tel.: (+48) 12 617 31 83

 

Biblioteka Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie jest specjalistyczną biblioteką naukową, wchodzącą w skład sieci biblioteczno-informacyjnej Uczelni.

Początki Biblioteki sięgają 1919 roku, najstarsze zasoby pochodzą ze zbiorów dawnych Katedr: Matematyki, Modelowania Procesów Technologicznych i Geometrii Wykreślnej (później przekształconych w Bibliotekę Instytutu Matematyki). Od 1997 roku Biblioteka uczestniczy w organizacji warsztatu naukowego i dydaktycznego Wydziału Matematyki Stosowanej, gromadząc literaturę dla potrzeb pracowników, studentów i doktorantów, zgodnie z reprezentowanym na Wydziale obszarem badań i profilem kształcenia.


Zasadniczy trzon zbioru zasilają podręczniki akademickie i piśmiennictwo naukowe z zakresu matematyki i dziedzin pokrewnych. Biblioteka dysponuje bogatą kolekcją literatury obcojęzycznej, głównie w języku angielskim, kształtowanej na bieżąco w nawiązaniu do wymagań procesu dydaktycznego i aktualnych założeń badawczych Wydziału.

Katalog zbiorów bibliotecznych AGH

ankieta_checkbox_laptop

Regulamin Biblioteki WMS

budynek_B7_agh

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

broszura na blacie stołu

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

Stopka