Współczesne osiągnięcia i trendy w statystyce oraz analizie danych

Grupa pięciu osób na tle tablicy

Współczesne osiągnięcia i trendy w statystyce oraz analizie danych

W dniach 13-14 grudnia 2023 roku na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH odbyło się Trzecie Sympozjum „Modern Statistical Methods: from Data to Knowledge”.

Konferencja poświęcona była najnowszym osiągnięciom i trendom w statystyce i statystycznej analizie danych. Dwóch wykładów i dziesięciu prezentacji wysłuchali liczni studenci, doktoranci i pracownicy naukowi z różnych ośrodków w Polsce.

W wydarzeniu udział wzięło 12 zaproszonych gości, wśród nich naukowcy z KAUST: King Abdullah University of Science and Technology w Arabii Saudyjskiej, University of California San Francisco, Indiana University School of Public Health, Richard M. Fairbanks School of Public Health i University of Michigan w USA, Télécom ParisTech we Francji, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz firmy Hitachi Energy.

Konferencja zorganizowana była wspólnie przez dr hab. Annę Dudek, prof AGH, profesora Hernando Ombao (KAUST: King Abdullah University of Science and Technology) oraz dra Jarosława Harezlaka (Indiana University School of Public Health), za sprawy organizacyjno-techniczne odpowiadali dr Jakub Wojdyła, mgr Bartosz Majewski oraz mgr Karolina Marek z Wydziału Matematyki Stosowanej AGH.

Wydarzenie okazało się dużym sukcesem i planowane są jego kolejne edycje.