Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Matematyka na podium!

Grafika dekoracyjna tekstowa

Matematyka na podium!

29 czerwca br. zostały opublikowane Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2023. Kierunek matematyka, prowadzony na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH, po raz pierwszy w historii znalazł się wśród trzech najlepszych w kraju, zajmując trzecie miejsce.

W tegorocznym rankingu ponownie najlepszy okazał się kierunek prowadzony na Uniwersytecie Warszawski, a na drugim miejscu uplasowała się matematyka Politechniki Warszawskiej. Matematyka WMS wyprzedziła w zestawieniu kierunki prowadzone na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. To wielki sukces. Po zeszłorocznym spadku z czwartej na piątą pozycję w końcu udało nam się wskoczyć na podium najlepszych kierunków w Polsce. Trzecie miejsce spośród trzydziestu jeden sklasyfikowanych uczelni to wielki sukces, na który rzetelnie zapracowaliśmy, wciąż rozwijając Wydział Matematyki Stosowanej i prowadzony przez nas kierunek matematyka – nie skrywał radości dziekan WMS dr hab. Jerzy Stochel, prof. AGH po ogłoszeniu wyników.


Więcej informacji znajduję się pod adresem: https://2023.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-scisle/matematyka

Stopka