Czytelnie

Czytelnie. W bibliotece znajdują 3 czytelnie:
    - Czytelnia Studencka,
    - Czytelnia Czasopism,
    - Czytelnia Pracownicza.
Wszystkie czytelnie są czytelniami z wolnym dostępem do półek.

W Czytelni Studenckiej zlokalizowany jest podstawowy księgozbiór dydaktyczny zestawiony tematycznie w następujących działach:
     1. Algebra (algebra liniowa, struktury algebraiczne, teoria wielomianów, teoria macierzy)
     2. Analiza (analiza matematyczna, teoria funkcji rzeczywistych i zespolonych, teoria miary i całki, analiza funkcjonalna, równania całkowe)
     3. Równania różniczkowe (zwyczajne, cząstkowe, równania fizyki matematycznej)
     4. Analiza numeryczna
     5. Ekonomia, ekonometria
     6. Informatyka (systemy operacyjne, języki programowania, struktury i bazy danych)
     7. Optymalizacja
     8. Geometria (analityczna, różniczkowa, algebraiczna, wykreślna)
     9. Logika i teoria mnogości
   10. Matematyka ogólna
   11. Matematyka dyskretna (kombinatoryka, teoria grafów)