Stypendium ministra nauki dla studenta WMS

Grafika dekoracyjna z napisem, puchar na środku

Stypendium ministra nauki dla studenta WMS

W dniu 22 marca 2024 r. Minister Nauki podjął decyzję o przyznaniu na rok akademicki 2023/2024 stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Wśród stypendystów znalazł się Piotr Łukasiewicz student III roku studiów I stopnia Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, uczestnik międzynarodowych konkursów i olimpiad matematycznych, zdobywca złotego medalu na międzynarodowej olimpiadzie International Student Team Competition in Mathematics.

Rektorzy uczelni przedstawili w sumie 1068 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2023/2024. Były one oceniane przez zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Zespół doradczy ministra stosował zasadę, że w danej dyscyplinie naukowej rekomenduje się przyznanie nie więcej niż 18 stypendiów. Oznacza to, że studenci konkurowali ze sobą w ramach danej dyscypliny.

Spośród 1048 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium minister nauki przyznał stypendium 386 studentkom i studentom, w tym: 309 stypendiów za osiągnięcia naukowe, 35 stypendiów za osiągnięcia sportowe, 26 stypendiów za osiągnięcia artystyczne, 16 stypendiów za osiągnięcia mieszane (naukowo-artystyczne). Łącznie w roku akademickim 2023/2024 na wypłatę stypendiów Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy ponad 6,5 mln zł.

Stypendium jest przyznawane na rok akademicki, wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł.

Gratulujemy kolejnego sukcesu!