16.11.2021

Medale w Międzynarodowym Konkursie Studenckich Drużyn Matematycznych (ISTCiM 2021)

W dniach 12-14 listopada br. na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych (ISTCiM 2021). Wystąpili w nim przedstawiciele Wydziału Matematyki Stosowanej: Wiktor Włodarski, Bartosz Głowacki, Karolina Marek, Krzysztof Hernik i Kamil Burkiewicz pod opieką dra Adama Wegerta.

Podczas zawodów do rozwiązania było pięć zadań. W konkursie indywidualnym złoty medal zdobył Krzysztof Hernik, srebrne Kamil Burkiewicz i Bartosz Głowacki, a Wiktor Włodarski brązowy. W zawodach drużynowych, na które składało się 10 zadań,  drużyna AGH zdobyła brązowy medal.