29.03.2021

III Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki DwuMIan

W dniach 27-28.03.2021 odbyła się III Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki DwuMIan zorganizowana przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku odbyła się ona w formie zdalnej i zrzeszała studentów i doktorantów m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Poznania.

Konferencja zawierała 5 wykładów planarnych, 2 sesje partnerskie, 2 ścieżki tematyczne oraz sesję plakatową. W konkursie referatów WMS reprezentowali doktorantka Natalia Czyżewska, doktorantka Marcelina Studzińska-Wrona, doktorant Patryk Sitko, a także student Bartosz Głowacki.

Referatowi Marceliny Studzińskiej-Wrony przyznano pierwsze miejsce w ramach ścieżki tematycznej „Statystyka i inżynieria danych", zaś referat Natalii Czyżewskiej został wyróżniony trzecim miejscem w ramach ścieżki tematycznej „Zastosowania matematyki w naukach technicznych i przyrodniczych". Oba referaty o tytułach odpowiednio „Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w wycenie opcji" i „Wykorzystanie obliczeń równoległych w rozwiązywaniu stochastycznych równań różniczkowych" opierały się na wynikach uzyskanych wspólnie z dr. hab. Pawłem Przybyłowiczem, prof. AGH, dr. Pawłem Morkiszem, doktorantem Tomaszem Bochacikiem, doktorantem Andrzejem Kałużą oraz absolwentem WMS Dawidem Majchrowskim, a które zaprezentowane również były jako poster podczas konferencji NVIDIA's GPU Technology Conference 2020.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/DwuMIanWarszawa/posts/1153431688504878