WMS szóstą matematyczną siłą w kraju!

Wydział Matematyki Stosowanej w opublikowanym przez Perspektywy przed kilkoma dniami Rankingu Uczelni Akademickich 2017 znalazł się na 6. miejscu w kategorii Matematyka w Polsce, uzyskując 61,1 pkt. Warto podkreślić, że pięć pierwszych miejsc zajęły wydziały, które poza matematyką kształcą również w zakresie informatyki. WMS utrzymał 6. pozycję i do piątego miejsca w rankingu, które zajął Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, traci 0,5 pkt. (w skali od 0 do 100).
 

Trzeba zaznaczyć, że w obiektywnych dla kierunku matematyka parametrach oraz tych, uważanych za najistotniejsze, WMS zajął miejsca wyższe od ogólnego rankingu. W kategorii h-index z 95 pkt plasuje się na 2. miejscu w Polsce po Uniwersytecie Warszawskim. WMS zajmuje 4. miejsce (ex aequo z Uniwersytetem Łódzkim) w kategorii Preferencje pracodawców, a 5. miejsca w kategoriach Publikacje oraz Cytowania.
 

„Cieszymy się, że Wydział Matematyki Stosowanej ugruntował swoją pozycję wśród czołowych ośrodków matematycznych w kraju. Szóste miejsce w rankingu odzwierciedla rozwój WMS w ostatnich latach, a szczególnie cieszą jeszcze lepsze pozycje, tj. drugie miejsce w kategorii Indeks Hirscha, czyli współczynniku publikacji i ich cytowań oraz samych publikacji. Te wyniki pokazują, że Wydział staje się znaczącą jednostką, która może się pochwalić znakomitymi badaniami” - komentował wyniki Rankingu Uczelni Akademickich 2017 dr hab. Vsevolod Vladimirov, prof. nadzw., dziekan WMS.
 

„W tym roku WMS świętować będzie jubileusz swojego dwudziestolecia, a już jest uznaną marką w kraju” - zakończył dr hab. Vsevolod Vladimirov.