Zbiory i katalogi

Zbiory. Zbiory biblioteki (wg stanu na 31.12.2011 r.) obejmują:
   - książki (monografie i inne opracowania naukowe, podręczniki, skrypty, zbiory zadań) - 25 574 vol.,
   - czasopisma (ponad 80 tytułów z lat ubiegłych, 7 tytułów bieżących),
   - zbiory specjalne (prace dyplomowe magisterskie, prace doktorskie, publikacje naukowe pracowników Wydziału).

Czasopisma bieżące:
   1. Delta: popularny miesięcznik matematyczno-fizyczny
   2. Demonstratio Mathematica
   3. Discussiones Mathematicae
       - Graph Theory
   4. Foton
   5. Matematyka. Czasopismo dla nauczycieli
   6. Opuscula Mathematica
   7. Świat Matematyki

Katalogi. Biblioteka posiada 2 katalogi:
   1. Katalog tradycyjny (kartkowy) - czasopism oraz druków zwartych, autorski i przedmiotowy, obejmujący zbiory (dawnych Katedr : Matematyki I, Matematyki II, Modelowania Procesów Technologicznych , Geometrii Wykreślnej oraz zbiory Instytutu Matematyki) z lat 1919 - 1997.
   2. Katalog komputerowy (wspólny z Biblioteka Główną), tworzony w zintegrowanym systemie bibliotecznym VTLS/VIRTUA, rejestrujący nabytki Wydziału od 1998 roku. Obecnie w katalogu komputerowym dostępnym pod adresem: http://katalog.agh.kzb.krakow.pl uwidocznionych jest ponad 4300 rekordów egzemplarza - książek zlokalizowanych i opracowanych w bibliotece Wydziału.