Najczęściej cytowani Naukowcy z WMS

Zdjęcie dekoracyjne rozłożonej gazety

fot. Dreamstime

Najczęściej cytowani Naukowcy z WMS

Na liście 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie w 2022 roku według rankingu przygotowanego przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem „Elsevier" znalazło się trzech przedstawicieli Wydziału Matematyki Stosowanej.

Najczęściej cytowani badacze z WMS to:

• prof. dr hab. Janusz Brzdęk,
  • dr hab. Krzysztof Ciepliński, prof. AGH,
  • dr hab. Jakub Przybyło, prof. AGH.

Zestawienie zawiera ustandaryzowane informacje na temat m.in. cytowań, h-indeksu, Impact Factor. Dane pokazane są dla całego okresu kariery i dla ostatniego roku, w tym przypadku 2022. Naukowcy są sklasyfikowani w 22 dziedzinach naukowych i 174 poddziedzinach zgodnie ze standardową klasyfikacją Science-Metrix. Specyficzne dla dziedziny i poddziedziny percentyle są również dostępne dla wszystkich naukowców z co najmniej 5 artykułami. Dane dotyczące długości kariery są aktualizowane do końca 2022 r., a dane z ostatniego roku dotyczą cytowań otrzymanych w roku kalendarzowym 2022.

Pełna lista jest dostępna na stronie wydawnictwa Elsevier.